TETA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ÇİFTLİĞİ

TETA Eğitim ve Araştırma Çiftliği

TETA ailesi olarak sizlere güzel haberlerimiz var.

Yıllardır emek ve göz nuru ile biriktirdiğimiz bilgiyi ve deneyimi, ailemizin vazgeçilmez fertleri olan siz değerli üreticilerimizle bir araya geldiğimiz her platformda içtenlikle paylaştık. Paylaşımlarımızı daha geniş kitlelere yaymak ve size özel çözümler sunmak üzere TETAKADEMİ’yi kurduk. Çiftçimizin bilgi birikiminin ülke kalkınmasındaki öneminin bilinci ile TETAKADEMİ bünyesinde verimli, etkin ve sonuç odaklı eğitimlerimizi 2013 yılından bu yana sizlerle paylaştık. Bugüne kadar binlerce çiftçimiz TETAKADEMİ eğitimleri ile kendi çiftliklerinde güçlerine güç kattılar.

Ülkemiz hayvan ve çiftçisinin refahına olan idealist yaklaşımımızla hedefimizi bir adım öteye taşıdık. En büyük hayallerimizden birisi olan “TETA Eğitim ve Ar-Ge Çiftliği” projemizi tamamladık. Çiftliğimizde süt üretimi başladı, önümüzdeki günlerde sizlerle de buluşturalım istedik. 

Daha Kazançlı İşletmeler için TETA EĞİTİM ÇİFTLİĞİ

Sahip olduğumuz bilgi ve deneyimi aktarmak, en modern hayvancılık teknolojilerini tanıtmak, ülkemizin hayvancılık sektörüne katma değer sağlamak için, damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yaptığımız, Ar-ge çalışmalarımızı yürüttüğümüz ve eğitimler verdiğimiz 50 sağmal ineklik çiftliğimizi, İzmir’in Menemen ilçesinde, hayvan ve çalışan refahını gözeterek projelendirdik.

Günümüzün en gelişmiş sağım ve sürü yönetim, yemleme ve gübre yönetimi teknolojileri ile donattığımız işletmemiz, 46 yıllık mesleki deneyimin verdiği güçle, Türk çiftçisine örnek olacak şekilde tasarlandı ve geniş katılımlı eğitimlere hizmet edecek şekilde, modern eğitim salonu ile yıl boyunca farklı konularda eğitim ve seminerlerde sizlerle buluşmayı bekliyor.   

Akademik bilginin katma değer yaratacak uygulamalara dönüşmesine ve bizleri geleceğe hızla taşıyacak yenilikçi araştırmalara olan inancımızla bir yandan meslek edindirme amaçlı eğitimlerimiz, çiftliklerin başarılarını ve kârlılıklarını artırmak için çiftçilerimize özel programlarımız devam ederken, en modern hayvancılık uygulamalarının ve teknolojilerinin yerinde tanıtıldığı “TETA Çiftlik Cuma Buluşmaları”nda sizlerle birlikte olmayı hedefliyoruz. 

Önem Verdiklerimiz

Sağlıklı Süt

TETA Çiftliği’nde hayvan refahı ve sağlığı ile çocuklarımız için ürettiğimizin sütün kalitesi her şeyden önce gelir. Bu sebeple üretilen süt %100 gıdaya uygun yüzeylere temas edecek şekilde tasarlanmıştır ve bu sayede TETA Çiftliği’nde tamamen “Gıdaya Uygun Sağım” yapılır. Kanserojen madde içermeyen patentli ürünlerimizle sağılan ve düşük bakteri ve somatik hücre sayısı ile yüksek kaliteye sahip sütümüz, hem çocuklarımızın hem de hayvanlarımızın sağlığını koruyan sistemlerimizle TETA Çiftliği’nde her geçen gün daha çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz.

Araştırma ve Geliştirme

Hızla gelişen ve değişen dünyanın bir gereği olarak bilgi üretimini sürekli kılmak, araştırmalarımız sonucu oluşan bulgularla çiftçimizi güncel bilgilerle donatmak, en kazançlı, en verimli çiftlikleri kurmanıza yardımcı olacak ürünlerimizi sizlere ulaştırmak için TETA Çiftliği her gün yeniliklerle buluşuyor. Yeniliğe açık uzmanlık ve danışmanlık hizmetlerimiz ise cabası.
Yürüttüğümüz araştırma-geliştirme uygulamaları ile çiftliklerin karlılık ve başarısını artırmaya yönelik birçok çalışmaya imza atıyoruz. Ayrıca tüm AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerimizde hayvan sağlığını, hayvan refahını ve çalışan refahını her aşamada vazgeçilmezlerimiz olarak ön planda tutuyoruz.

Eğitim

Çiftliğimizde bulunan eğitim salonumuzda yıl boyu yerli ve yabancı uzmanlardan seminerler, bire-bir eğitimler, temel ve ileri seviye kurslar, çiftlikler için özel tasarlanmış kısa, orta ve uzun dönemli eğitim programları ve meslek edindirme kurslarına katılabileceksiniz.

TETA Çiftlik Cuma Buluşmaları

Modern teknolojilerle donanmış yüksek verimlilikle yüksek kazanca sahip eğitim çiftliğimizi ve güçlü bilgi birikimimizi TETA Ailemizin siz değerli üyeleri ile buluşturmak için sizleri “TETA Çiftlik Cuma Buluşmaları” adını verdiğimiz etkinliğimize davet ediyoruz.

TETA Çiftlik Cuma Buluşmaları’nda Sizi Neler Bekliyor?

Cuma Buluşmaları’nda doğru projelendirme, en ileri teknoloji sağım ve sürü yönetim sistemleri, ahır içi ekipmanlar gibi birçok ürünü çiftlikte, uygulama anında, yerinde görüp bilgi alabilirsiniz.

Çiftliğimizi ziyaretinizde ilk gözünüze çarpanlar, tasarımı profesyonel bilgiler uyarınca yapılan ekonomik yerleşim ve yapı, doğal kaynakların en fazla kullanımını sağlayabilen özel tasarıma sahip ahırlarımız,  basit ancak ferah ve etkin buzağıhanemiz ve basit tasarımlı ancak en gelişmiş teknolojilere sahip sağımhanemiz olacak.

Yaklaşık 1 saat sürecek ziyaretinizde, bu yapılanmanın hayvan ve çalışan refahına, sürü sağlığına ve verimliliğe nasıl katkı sağladığı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Çevre ve enerji dostu teknolojiler ile donatılmış çiftliğimizde ziyaretçilerimiz olarak aşağıdaki konuları yerinde gözlemleyip bilgilenme fırsatını elde edeceksiniz.  

 • Süt Sığırcılığı İşletmesinin Genel Planı Doğru Projelendirilmesi
 • Modern Sağım Teknolojileri
 • Gıdaya Uygun Sağılmış Sağlıklı ve Kaliteli Süt 
 • Sürü Yönetim ve Sürü Takip Sistemleri
 • Gübre Yönetimi
 • Yem Üretim ve Dağıtımı
 • Serinletme Uygulamaları
 • Temizlik Maddeleri
 • Ahır içi Ekipman
 • Buzağı Besleme
 • Elektrikli Tel Çit Sistemleri
 • Hayvan sağlığı ve refahı

TETA Çiftlik Cuma Buluşmaları’na Nasıl Katılabilirim?

Sizler için hazırladığımız bu eşsiz deneyimi yaşamak için 0 (232) 328 00 55 numaralı telefondan bize ulaşmanız veya kayıt formumuzu doldurmanız yeterli.

İLETİŞİM

10038 Sokak no:3/B Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İZMİR / TÜRKİYE

TEL: 0 (232) 328 00 55 (PBX) - (232) 328 05 75

E-Posta: [email protected]