HABERLER

Neden Afimilk?

Uzayan buzağılama aralıklarının çiftçiye maliyetinin açık gün başına 3-5 ABD doları olabildiğini yapılan araştırmalardan biliyoruz.

Devamı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Yayınlandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliği, Resmi Gazete'de 13 Eylül 2017’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamı

AfiShepherd Küçükbaş Sürü Yönetim Sistemi

AfiShepard sistemi sayesinde sürüye ve bireye dair soy ağacı, sağmal dönemiyle veya farklı dönemlerle ilgili süt verimi, yem tüketimi ve iletkenlik ölçümü gibi her türlü veri ayrıştırılarak grafik şeklinde görüntülenebilir.

Devamı

İşkembeli Hayvanlarda Temel Beslenme İlkeleri

Doç. Dr. Ömer Tömek tarafından hazırlanan, işkembeli hayvanlarda ...

Devamı

Standımıza Bekliyoruz!

Devamı

TETA Optimus Fan ile Serin Çiftlikler, Verimli Sürüler

Sıcak yaz günleri geldi diye düşünmeyin! TETA Optimus fan ile serin bir çiftliğe ve verimli bir sürüye sahip olacaksınız.

Devamı

Hayvan Kaşınma Fırçası

TETA dönerli inek fırçası ineğin sağlığını, huzurunu ve refahını artırmak için tasarlanmıştır.

Devamı

Afimilk Sürü Yönetim Sistemi

Afimilk Sürü Yönetim Sistemi tek bir cihaz ya da bir bilgisayar yazılımı değil, bir bütündür.

Devamı

AfiAct II Sürü Takip Sistemi

AfiAct II sürü takip sistemi pedometreler yardımıyla ineklerin fiziksel aktivite bilgilerini, üreme raporlarını ve üreme bozukluğu uyarılarını (kist, anestrous ve yavru atma) biriktirir.

Devamı

Damızlık Manda Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi Uygulama Rehberi Yayınlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü internet sitesinde “Damızlık Manda Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi Uygulama Rehberi” yayınlanmış olup, ilgili rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

Devamı

Elazığ, Eskişehir ve Van İlleri İçin Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi Hibe Programı Uygulama Rehberi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Elazığ, Eskişehir ve Van İlleri İçin Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesi Hibe Programı Uygulama Rehber'ini Yayınladı

Devamı

Sessiz Çoban Sürü Takip Sistemi

Sessiz Çoban Sürü Takip Sistemi, uzun pil ömürlü, zorlu şartlara dayanıklı ve 7/24 çalışan Sessiz Çoban Sistemi hayvanın boynuna takılan tek bir sensör ile yem yeme ve geviş getirmeyi gözlemler.

Devamı

Süt Sığırcılığında Sıcaklığın Etkileri

Yüksek sıcaklığın, sığır yetiştiriciliğinde birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Dünya ikliminde son yıllarda meydana gelen ısınma bu olumsuzlukları giderek artırmaktadır.

Devamı

Bilgisayarlı ve Bağımsız Sürü Yönetim Sistemleri

İster bilgisayarlı ister bağımsız olsun, sürü yönetim sistemi büyükbaş ve küçükbaş hayvan işletmelerinde, hayvan davranışları ve çeşitli noktalardan alınan veriler ile birey bazlı yönetim sağlamak üzere geliştirilmiş sistemlerdir.

Devamı

Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi

Damızlık Koç Teke Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi Yayınlandı

Devamı

Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar

11 Mart 2017 tarihli ve 30004 sayılı Resmi Gazete’de aşağıda yer alan kararlar ve tebliğ yayınlanmış olup, birer örneği ekte yer almaktadır. Ayrıca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na

Devamı

2016 Sonu Değerlendirme

Artan üretim maliyetleri karşısında düşük üretici fiyatları tarımsal üretimi (bitkisel ve hayvansal) çok olumsuz etkilemiştir. Özellikle hayvancılıkta, büyük sorunlar yaşanmıştır.

Devamı

Doğru Yemleme Nasıl Yapılmalıdır?

Hayvanların beslenmesinde yapılan en yaygın hatalar ve bunların giderilme yolları özetle anlatılmaya çalışılmıştır. Daha ayrıntılı bilgi için firmamızı aramanızı ve eğitim programlarımıza katılmanızı bekleriz.

Devamı

Saray İşletmeleri

Saray Hayvancılık ve Tarım İşletmeleri'nin başarı hikayesini kurucusu Necati Kırmel'den dinledik.

Devamı

Sözen Tarım İşletmesi

Sözen Tarım İşletmesi, Karapınar-Konya Erol Sözen İle Röportaj

Devamı

DANIŞMANLIK ŞİRKETİNİ SANAYİ İŞLETMESİNE DÖNÜŞTÜRDÜ

İş hayatına yaz tatillerinde ofis işleri yaparak atılan, ABD'deki 3 yıllık master ve çalışma döneminin ardından babası Ömer Tömek tarafından kurulan TETA Teknik Tarım

Devamı

HAYVAN REFAHI ARTIK DİKKATE ALINMASI GEREKEN KÜRESEL BİR SORUN

Kanada'daki British Colombia Üniversitesi üyesi Dr David Fraser'a göre, hayvan refahı artık hayvan sağlığı endüstrisi için küresel bir sorun.

Devamı

SÜT SIĞIRCILIĞINDA YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ: TETA TEKNİK TARIM

Sığırcılık alanında dünyadaki her türlü gelişmeyi araştıran ve inceleyen firmamız TETA TEKNİK TARIM, özellikle projelendirme konusunda günümüzün gerekliliklerini yatırımcıların hizmetine sunmayı görev bilmektedir.

Devamı

Süt Sığırcılığına Profesyonel Bakış

Ülkemizdeki süt sığırı işletmelerinin günümüzdeki durumu ve geleceği hakkındaki görüşlerini öğrenmek için bu sektördeki en eski ve en deneyimli firma olan TETA'nın satış müdürü ile söyleşi yaptık.

Devamı

Üretici Kart ile üreticilerimiz için Hayat Deniz’de Güzel!

Üretici Kart, üreticilerin tarımsal gereksinimlerine ve nakit akışlarına uygun olarak tarımsal işletme kredisi sağlamaktadır.

Devamı

İşletme Kart, Türkiye ve Dünya'da bir ilk!

Esnaflarımız her türlü krediye hem tek bir kartta ulaşsın, hem de ATM'den veya şubeden kredisini kullansın diye artık "İşletme Kart" var.

Devamı
1

İLETİŞİM

10038 Sokak no:3/B Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İZMİR / TÜRKİYE

TEL: 0 (232) 328 00 55 (PBX) - (232) 328 05 75

E-Posta: info@te-ta.com.tr